Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 17:46
 
Prof. Dr. Mehmet Yılmaz Harran Üniversitesine Rektör Adayı oldu
SAĞLIK Haberi
Prof. Dr. Mehmet Yılmaz Harran Üniversitesine Rektör Adayı oldu

Türkiye'nin en önemli organ nakli uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Harran Üniversitesine Rektör Adayı oldu.

 

 

Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Kliniğinde uzun yıllar çalıştıktan sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz göreve başladıktan sonra 8 Karaciğer Nakli yaparak Harran Üniversitesinin Bölgenin En Kapsamlı Hastanesi olması açısından Çalışmalar yapacağını Belirterek Harran Üniversitesine Gelen doktorların kaçmasından yakınılan kentte, Karaciğer nakil operasyonları ile Avrupa'da birinci, dünyada ikinci olan Turgut Özal Tıp Merkezi'nde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Şanlıurfa'dan hasta nakil yoğunluğuna duyarsız kalmayacaklarını Harran Üniversitesini Bölgenin en Kapsamlı Üniversitesi yapacaklarını bu konuda  iyi bir ekip çalışması ile yollarına devam edeceklerini daha çok çalışacaklarını  belirtti.

 

PROFESÖR DR.MEHMET YILMAZ KİMDİR?

 

1983 Yılında Adıyaman Besni’ye bağlı Suvarlı ortaokulunu, 1983,1986 Yılları arasında Gaziantep Şehit Kamil Lisesini bitirdi daha sonra Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bölümünü Kazandı ve 1 yıl orada okudu sonradan doktor olmaya karar verdi ve 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı 194 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun olduktan sonra Malatya İnönü Üniversitesinde Genel Cerrahi uzmanlık dalını kazandı 2001 yılında Genel Cerrahi uzmanı olarak mezun oldu aynı üniversitede,2010 yılında doçent oldu ve Malatya İnönü Üniversitesinde Tıp merkezinde görev yaptı 2015 yılında Profesör unvanını aldı,20 Yıllık Malatya deneyiminden sonra 2018 Mart ayında Harran Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim dalında göreve başladı Halen, Harran Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapıyor evli ve 3 Çocuk Babası

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Mehmet, Yılmaz, Harran, Üniversitesine, Rektör, Adayı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı