Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 16:59
 
Bahçeli'den İYİ Parti Sorusuna Yanıt: İlgi Alanımız Değil
SİYASET Haberi
Bahçeli'den İYİ Parti Sorusuna Yanıt: İlgi Alanımız Değil

MHPʹnin Kızılcahamam kampında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim için iki aylık sürenin yeterli olduğunu söyledi.  Bahçeli, partisinin seçim stratejisine ilişkin sorulara verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı: ˮMHPʹnin geçmişten bu yana Türkiyeʹnin bugünkü siyasi, sosyal şartları da dikkate almak kaydıyla ister zamanında ister erken bir seçim için her zaman hazırlıklı olduğunu ifade edebiliriz. Seçim stratejimiz iki esasa dayanır. Güçlü ve dengeli Meclis birincisi. İkincisi cumhurbaşkanı seçiminin eşzamanlı gerçekleşmesidir. MHP, cumhurbaşkanı seçiminde kendi partisi mensuplarından aday çıkarmamıştır.

Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanʹdır. MHPʹnin seçim stratejisi cumhur ittifakı çerçevesinde kendi siyasi kimliğini koruyarak her ilin seçim çevresinde öngörülen sayılarla aday belirlemek suretiyle TBMMʹde güçlü olabilecek bir ağırlıkta çalışmalarını sürdürecektir. Bir yanda Erdoğanʹın kazanması için gayret göstereceğiz. MHPʹnin siyasi kimliğini koruyan bir kadro ile TBMMʹde yer almak için çaba göstereceğizˮ 

ˮORTAK MİTİNG YOKˮ AK Parti ile ortak miting düzenlemeyi düşünmediklerini açıklayan Bahçeli, ˮHer koyun kendi bacağından asılırˮ dedi. Bahçeli, ˮbaskın seçimˮ değerlendirmeleri ile ilgili olarak da ˮZamanında yapılmayan her seçim baskın seçimdirˮ ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (AU) - Ajans Urfa Editör:
Etiketler: Bahçeli'den, İYİ, Parti, Sorusuna, Yanıt:, İlgi, Alanımız, Değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı