Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 10:32
 
AK Parti'de Başkanların Performansı Halka Sorulacak
SİYASET Haberi
AK Parti'de Başkanların Performansı Halka Sorulacak

AK Parti'de yerel seçimler için takvim netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Şubat'ta seçim manifestosunu açıklayarak 45 günlük seçim kampanyası sürecini başlatacak.

Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet'teki haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arjantin dönüşü yerel seçim çalışmalarına devam edecek. 21 il ve ilçelerle ilgili, MHP ile yapılan işbirliği görüşmelerini değerlendirecek. Erdoğan'ın bu kapsamda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle yeniden bir araya gelmesi bekleniyor. Erdoğan'ın 21 il ve ilçe adayını büyük bir tanıtım toplantısıyla duyurması bekleniyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adayları belirlemesinin ardından, seçim manifestosu üzerinde çalışması bekleniyor. Manifestoda ağırlıklı olarak toplumun beklentilerine yer verilecek. Başkanların vaatlerinin de yer alacağı çalışmada, 3 büyük il için de özel projelerin yer alacağı öğrenildi.

 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

AK Parti'nin şimdiki planlamaya göre, manifestoda 'gönül belediyeciliği' vurgusu yapılması bekleniyor. Erdoğan, 15 Şubat'ta yapılacak Seçim Tanıtım Toplantısının ardından 45 günlük seçim kampanyası turuna başlayacak.

İCRAAT PLANI

Erdoğan, manifestoda açıklanan taahhütlerin 'muhasebesini' ve başkanların 'performanslarını' belirli periyotlarla il ve ilçelerde verilen sözlerin yerine getirilip getirilmediği halka sorulacak. Bu planlamanın 100 günlük icraat planındakine benzer şekilde uygulanacağı ifade ediliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'de, Başkanların, Performansı, Halka, Sorulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı